Οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα πρώτων βοηθειών του επιστημονικού σωματείου «Προνοσοκομειακή Φροντίδα».

Μια μέρα γεμάτη νέες εμπειρίες και πολύ παιχνίδι, που τους βοήθησε να μάθουν πώς να αντιδρούν σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης με ασφάλεια και αυτοπεποίθηση. Η δραστηριότητα αυτή, ήταν μια ευκαιρία για τους μαθητές μας να αποκτήσουν πρακτικές δεξιότητες και να ενισχύσουν την αίσθηση της αυτοπροστασίας.Τα παιδιά συμμετείχαν ενεργά και με ενθουσιασμό σε όλες τις δράσεις του προγράμματος. Με χαρά τους παρακολουθήσαμε να ανταποκρίνονται με ενθουσιασμό και περιέργεια σε κάθε νέα πρόκληση που τους τέθηκε.

Ανυπομονούμε να συμμετάσχουμε και σε άλλες παρόμοιες δράσεις στο μέλλον!
Ευχαριστούμε πολύ, το επιστημονικό σωματείο” Προνοσοκομειακή Φροντίδα” και την κυρία Εύα Στεφανάτου για την υπέροχη και με παιδαγωγικό τρόπο παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος.